moncika-kreativ.blog

moncika-kreativ.blog

štvrtok 8. septembra 2016

Dovolenka v Čechách

1. časť

LOKET som si okamžite zamilovala už pri hľadaní miesta, kde by sme mohli tráviť tohtoročnú dovolenku. To, že pôjdeme do Karlovarského kraja, bolo zrejmé už začiatkom leta. Nasledovalo ešte vybrať termín a miesto pobytu, tak som pátrala po možnostiach ubytovania v okolí Karlových Varov. Internet na mňa vysypal obrovskú ponuku hotelov, penziónov a apartmánov. No v momente, keď som zahliadla názov ubytovacieho zariadenia "Penzión Ve Skále" a rozklikla ponuku, hneď som mala jasno.  Nevedela som sa dočkať dňa, keď tú krásu uvidím na vlastné oči. Vybrala som pre vás "zopár" fotiek aby ste si vedeli predstaviť, prečo sa tu rozplývam :))

 Tak toto je on, penzión, ktorý je naozaj v skale.  Inak, v Čechách je niekoľko penziónov      " ve skále".  Určite sú pekné, ale toto je rarita. Penzión bol 8 rokov zatvorený z dôvodu rekonštrukcie... veľmi vydarenej rekonštrukcie!! Na ďalších fotkách uvidíte skaly aj v jedálni:

Skaly sú aj za oknami:)

Takéto toalety možno nemajú nikde na svete !? Veľmi zaujímavé riešnie - no uznajte, že som si ich musela odfotiť :-)

 Izbičky jednoducho ale štýlovo zariadené boli útulné :)

....a ten výhľad z okna!!!!!!!!!

Teraz nastáva problém :) Aby som vás nezahltila veľkým množstvom fotiek, musím vyberať triezvo. No ale keď v Lokti je toľko nádherných budov, a celé okolie aj s hradom je ako v rozprávke. Tak poďme na to postupne- okolie penziónu:
Ďalšia možnosť ubytovania veľmi zaujímavo riešená, s múzeom a obchodíkom zároveň, bola iba pár metrov od nášho penziónu. Tiež som nad ním uvažovala, ale lepší dojem na mňa urobili studené skaly :)


Oproti je staré námestie s pešou zónou...

 


    
 

Loket je typické turistické mestečko s množstvom reštaurácií a kaviarničiek. Pivovar nesmie chýbať, veď sme v Čechách!! Tento má aj reštauráciu a hotel s kaviarňou.

 


Tie, ktoré vydržali až do koncatu majú malý bonus v podobe mojej maličkosti pred týmto hotelom.

Nabudúce si urobíme výlet na hrad.

Všetky vás zdravím a ďakujem za návštevu :-)
♥♥♥
 mončika
  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára